Protetyka

Protetyka zajmuje się w stomatologii rekonstrukcją utraconego uzębienia i odtworzeniem prawidłowych warunków zgryzowych. Jesteśmy gotowi zaproponować Państwu wszystkie dostępne rozwiązania protetyczne.

Prace protetyczne planujemy i wykonujemy w oparciu o najnowsze technologie, światowe trendy zdrowotne i kosmetyczne. W naszym gabinecie możecie Państwo uzyskać pomoc, począwszy od planu leczenia, a skończywszy na satysfakcjonującym Państwa uzupełnieniu protetycznym. W zależności oczekiwań proponujemy różne rodzaje uzupełnień protetycznych, od zwykłych protez po skomplikowane uzupełnienia implanto-protetyczne na tytanowych implantach i koronach w systemie CAD/CAM wykonywanych w technologii komputerowej.

Współpracujemy z doświadczonymi technikami – protetykami, którzy mając do dyspozycji najnowsze dostępne na świecie urządzenia, takie jak skanery CAD/CAM, frezarki optyczne oraz wiedzę, są w stanie sprostać pod względem estetyki najbardziej wymagającym pacjentom. Pełnoceramiczne licówki i korony wykonywane przez naszych techników do złudzenia przypominają naturalne piękne zęby, zapewniając doskonałą korektę niedoskonałości kształtu czy koloru zębów własnych.

Zawsze pozostawiamy możliwość wyboru sposobu leczenia pacjentowi z fachową poradą z naszej strony. Staramy się w każdym przypadku o ile to możliwe udzielić gwarancji na prace wykonane przez naszych lekarzy.

Wystawiamy kosztorysy i współpracujemy z zagranicznymi kasami chorych.

Więcej informacji o świadczonych usługach z zakresu protetyki znajdą Państwo poniżej.

Cennik

Naprawa protezy

 

od 150 zł

Overlay kompozytowy (półkorona)

 

900 zł

Korona kompozytowa wzmacniana grafenem

 

800 zł

Korona porcelanowa na metalu

 

1000 zł

Korona cyrkonowa (bez metalu)

 

1400 zł

Licówka porcelanowa (bez metalu)

 

1400 zł

Proteza akrylowa

 

1500 - 2000 zł

Proteza szkieletowa

 

2000 - 2500 zł

Odbudowa korony na implancie

 

1500 - 3000 zł

Szyna relaksacyjna

 

350 zł

Prace protetyczne kombinowane

 

wycena indywidualna

Protetyka - dodatkowe informacje dla pacjentów

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych. Zabiegi protetyczna mają na celu osiągnięcie równowagi pomiędzy funkcjonalnością, długowiecznością i estetyką.

Wyróżniamy dwa rodzaje uzupełnień: stałe oraz ruchome.

Uzupełnienia stałe

Licówki

Licówki i inne rekonstrukcje wiązane należą do kategorii stomatologii kosmetycznej i umożliwiają tworzenie jasnych, białych uśmiechów z pięknie ukształtowanymi zębami. Tego typu uzupełnienia mogą rozwiązać większość problemów, w tym ciężkie przebarwienia zębów, pęknięcia oraz zużycie powodujące nierównomierne zęby.

Korony

Ceramiczne i metalowe korony ceramiczno-metalowe są przeznaczone do naprawy uszkodzonych zębów i mają na celu zwiększenie wytrzymałości oraz poprawienie estetyki zęba. Korony są zazwyczaj wykonane z porcelany oraz metali szlachetnych i możliwe jest dopasowanie koloru do naturalnego odcienia zębów pacjenta. Są trwałym rozwiązaniem, mogą służyć nawet 10 lat lub dłużej, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

Mosty

Mosty stomatologiczne to uzupełnienia protetyczne przeznaczone do zastępowania brakujących zębów. Składają się z zębów fałszywych, zakotwiczonych koronami na zębach sąsiednich. Most dentystyczny może być albo podtrzymywany zębami własnymi (muszą być mocne i zdrowe) albo wspierany przez implanty (implantoprotetyka). Most dentystyczny jest często używany jako zamiennik częściowej protezy ruchomej

Uzupełnienia ruchome

Protezy

Istnieje wiele rodzajów protez dentystycznych, ale wszystkie one mają wspólny cel wymiany brakujących zębów w możliwie najbardziej wygodny i estetyczny sposób. Protezy częściowe zastępują kilka brakujących zębów, podczas gdy protezy pełne są używane przez pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby w jednej lub obu szczękach.

Protezy mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z porcelany i plastiku, i mogą być wyjmowane lub utrwalane za pomocą implantów dentystycznych.

Zarezerwuj wizytę

protetyka

ul. Młyńska 2
47-300 Krapkowice

+48 601 505 334
+48 77 407 80 30

piotr matuszek 3 c

Piotr Matuszek