Implantologia

Implantologia w stomatologii zajmuje się odbudową utraconych zębów za pomocą tytanowych implantów czyli wszczepów kostnych, które zastępują naturalne korzenie zębów. Takie rozwiązania mogą być stosowane przy pojedynczych lub przy kilku utraconych zębach, a także stanowić podbudowę pod rekonstrukcję całego uzębienia np. mostów stałych czy protez opartych na takich implantach. Nieodłączną częścią implantologii jest implanto-protetyka, której celem jest odbudowa uzębienia w oparciu o wszczepione implanty do których mocuje się właściwe uzupełnienia zastępujące naturalne uzębienie. W wielu skomplikowanych przypadkach przy tzw. trudnych warunkach kostnych (czyli braku odpowiedniej objętości kości) stosuje się zabiegi uzupełniające kość, takie jak podnoszenie zatok (sinus lift), augmentację kości lub przeszczepy kostne. Są to niezbędne niekiedy zabiegi umożliwiające uzupełnienie zębów z wykorzystaniem implantów.

Obecnie zabiegi wszczepienia implantów cechują się bardzo dużą skutecznością leczenia i jest to ok. 97-98% powodzenia. Zabiegi te wbrew obiegowym opiniom nie są zbyt bolesne i są dobrze tolerowane przez pacjentów, a metoda ta pozwala w wielu wypadkach na bardzo komfortowe uzupełnienie utraconych zębów.

W naszym centrum z powodzeniem stosujemy metody leczenia z wykorzystaniem implantów już od 2005 roku. Wielu zadowolonych Pacjentów pozwala nam skutecznie wierzyć, że jest to jedna z lepszych metod odbudowy utraconych zębów, która w odróżnieniu od innych metod protetycznych nie wymaga np. szlifowania zdrowych zębów.

Mając kilkunastoletnie doświadczenie obecnie jesteśmy gotowi zastosować wiele dostępnych na świecie systemów implantologicznych, co pozwala nam dobrać odpowiednie parametry wszczepów do poszczególnych warunków kostnych i potrzeb Pacjentów, zarówno ze względu na budowę i warunki anatomiczne jak i możliwości finansowe Pacjentów.

Stosowane najczęściej przez nas implanty to:

STRAUMANN, MEGAGEN, NOBEL-BIOCARE, ALPHA-BIO, K3pro i  inne

Cennik

Konsultacja implantologiczna

 

300 zł

Przygotowanie szczegółowego planu leczenia

 

od 1000 zł

Wszczepienie implantu

 

2500 - 4000 zł

Odbudowa korony na implancie

 

2000 - 3000 zł

Pełnołukowa odbudowa na implantach

 

wycena indywidualna

GBR - sterowana regeneracja kości

 

1000 - 3000 zł

Sinus lift - otwarte podniesienie dna zatoki

 

od 3000 zł

Zarezerwuj wizytę

implantologia

ul. Młyńska 2
47-300 Krapkowice

+48 601 505 334
+48 77 407 80 30